גירושין

גירושין 2018-03-04T12:57:53+02:00

גירושין 

באופן טבעי, הליך גירושין הוא התחום המורכב ביותר במסגרת דיני המשפחה. הוא מורכב לא רק בשל ההיבטים המשפטיים שלו, אלא גם בגלל הפן הרגשי, שמשפיע מאוד על אופן ניהולו ועל התנהגות הצדדים.

כעורכי דין העוסקים בתחום דיני המשפחה, לא פעם אנו נשאלים, האם "יש כזה דבר, גירושין מהירים וזולים?". לדעתנו, התשובה לכך חיובית. במסגרת מאמר זה, נציג מספר עצות, שיישומן עשוי לגרום לכך, שהגירושין שלכן\ם יהיו מהירים וגם זולים. כל זאת, לנוחיות הגולשים והגולשות, כדלקמן:

לכבד את בן או בת הזוג:

הליך הגירושין הוא כר פורה למריבות ולמלחמות מתישות ובלתי מתפשרות, שהן גם מאוד יקרות. באופן די שכיח, לצערנו, במקרה של גירושין, בני הזוג שוכחים לפתע, כי הם אינם מתגרשים משותף לדירה, אלא הם מתגרשים מאדם שעד לא מזמן היה בן הזוג שלהם, שעמו הקימו בית ומשפחה. לפתע, כל העכבות והבלמים "נעלמים" ובמקרים כאלו, גם הליך הגירושין מתכער. דעתנו היא, שמדובר בהתנהלות שגויה לחלוטין. כבוד זו אינה מילה גסה, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בבן או בת זוג לשעבר. אנו סבורים, כי במסגרת הליך הגירושין, הכלל החשוב ביותר, הוא: לא להפסיק לכבד את בן או בת הזוג. אם תנהגו בו\ה בכבוד, ייתכן שגם הליך הגירושין ייראה טוב יותר.

לפעול לשם חתימה על הסכם גירושין:

אם אתם רוצים להתגרש במהירות ובזול, הדרך הנוחה והטובה ביותר לעשות זאת, היא באמצעות חתימה על הסכם גירושין. הליך הגירושין כולל מספר נושאים שבני הזוג צריכים להסדיר במסגרתו. לדוגמא: חלוקת הרכוש המשותף, הסדרת סוגיית מזונות הילדים וגם הסדרת סוגיית משמורת הילדים והסדרי הראיה. כמו כן, הליך הגירושין כולל את הליך הגירושין עצמו – המתנהל בבית הדין הרבני. למעשה, מדובר במספר תביעות שונות. כך שבני הזוג יכולים לבחור לנהל מספר תביעות, על כל ההשלכות הכספיות הנובעות לכך. מצד שני, חתימה על הסכם גירושין כולל, המוסכם על בני הזוג, יכולה לחסוך הן ניהול הליכים משפטיים והן כאבי ראש וממון רב.

לקבל ייעוץ פסיכולוגי:

באופן טבעי, הליך גירושין יוצר במעורבים בו קשיים וחרדות: לא פשוט לפרק תא משפחתי ובוודאי לא קל להתרגל למציאות חדשה, הן משפחתית והן כלכלית. לכן, אנו סבורים – על סמך ניסיון רב שנים – כי קבלת ייעוץ פסיכולוגי עשויה להטיב עמכם. היא עשויה לסייע לכם להבין את המטרות והרצונות שלכם וכתוצאה מכך, לסייע לכם לקדם את הליך הגירושין. 

לא להזניח את הקשר עם הילדים המשותפים:

טעות קשה מאוד שלעיתים בני זוג המעורבים בהליך גירושין, עושים, היא: מצד אחד, לערב את הילדים המשותפים בנעשה ומצד שני, להזניח את הקשר עם הילדים המשותפים. לכן, למרות העובדה שאתם נמצאים בהליך גירושין, בסופו של דבר הסובלים העיקריים מהליך הגירושין הם ילדיכם, שמאבדים לפתע את התא המשפחתי המגונן והחם . לכן, אל תזניחו את הקשר עם ילדיכם. אל תשכחו לרגע, שהם תמיד יהיו הילדים שלכם, גם אחרי שתקבלו או תתנו את הגט. 

לא לשכוח את "מטרת העל" – לסיים את הליך הגירושין בהסדר הוגן ומהיר:

אפשר להמשיל את הליך הגירושין "ליער גדול וצפוף". לעיתים, בתוך סבך העצים ביער, אנו לא רואים את אור השמש. כך גם לגבי הליכי גירושין. כאשר מנהלים הליכי גירושין ארוכים ומורכבים, שהם גם מתישים נפשית ורגשית, לא אחת אנו שוכחים את המטרה האמתית שלנו, שהיא לסיים את ההליך בהסדר הוגן ולפתוח בדרך חדשה. לכן, בשום שלב, גם אם קשה וגם אם נמאס, אל תשכחו מדוע פתחתם את ההליך  וזאת כי רציתם עתיד טוב יותר לעצמכם. אם תזכרו זאת, ייתכן וגם הליך הגירושין יהיה מהיר וזול יותר. 

לא לוותר על ייעוץ משפטי:

כאמור, כדי להתגרש מהר ובזול, יש צורך לנהוג בכבוד. כדאי לפנות לייעוץ פסיכולוגי, לא להזניח את הקשר עם הילדים גם ולא לשכוח, מדוע אתם בכלל רוצים להתגרש. אך העצה החשובה ביותר, לדעתנו, היא: לא לשכוח ולא לחסוך, אלא לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מוסמך. כדי שתוכלו להתגרש מהר ובזול, עליכם לדעת את הזכויות המגיעות לכם, בין אם מדובר בזכויות הנוגעות למשמורת הילדים ובין אם בזכויות הנוגעות לאופן חלוקת הרכוש ועוד. כדי להתגרש מהר ובזול, כדאי לעשות זאת מעמדת כוח ולא מעמדת חולשה. לכן, חשוב מאוד לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מוסמך ומיומן מעו"ד משפחה. 

נשמח לעמוד לרשותכם בכל עניין או שאלה. לייעוץ מיידי ודיסקרטי צרו איתנו קשר
משרד: 03-5584455 | נייד: 052-251-5530 או באמצעות טופס יצירת הקשרCall Now Button
לייעוץ ראשוני - לחצו כאן

לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

משרד: 03-5584455

נייד: 052-251-5530

או צרו איתנו קשר באמצעות הטופס
ונחזור אליכם בהקדם 

דוריס גולשה-נצר עו"ד ונוטריון משרד עורכי דין – LAW OFFICE

משרד עורכי דין דוריס גולשה נצר

דילוג לתוכן